Tworzenie grafiki na stronę www

W dobie internetu, gdzie komunikacja między ludźmi odbywa się w coraz częściej przez sieć, coraz więcej osób decyduje się na uruchomienie własnej strony www lub bloga. Jest to obecnie dość prosty proces nawet dla osób nie znających podstaw języka HTML czy CSS. W sieci znajdują się bowiem tysiące darmowych szablonów stron, które można wykorzystać na własny użytek. Istnieje również kilka bezpłatnych systemów do zarządzania treścią (CMS), które pozwalają na dowolne modyfikacje naszej witryny i dostosowanie jej do naszych potrzeb, a co najważniejsze sprawiają, że dodawanie nowych treści sprowadza się skopiowania tekstu z Worda i wklejenie go w odpowiednim miejscu w systemie CMS.

Zatem stronę www możemy mieć zupełnie za darmo. Jedyne za co musimy zapłacić to hosting i domena. Problem pojawia się wtedy, gdy chcemy stworzyć własne niepowtarzalne logo lub dodać nowy element graficzny na naszą witrynę. Do dyspozycji mamy oczywiście złożenie zamówienia u profesjonalnych grafików lub zakup komercyjnego programu graficznego. Jednak dla wielu osób, szczególnie tych, którzy chcą zbudować mały ebiznes lub takich, którzy tworzą strony jedynie dla własnej przyjemności, koszt takiej usługi lub programu może być zbyt wysoki.

Rozwiązaniem dla takiej sytuacji może być program graficzny Gimp. Po pierwsze, jest to zupełnie darmowa aplikacja, którą możemy bez problemu pobrać z sieci, zainstalować i od razu zabrać się do pracy. Po drugie, Gimp jest łatwy w obsłudze i posiada dość intuicyjny interfejs, co sprawia, że nauka może być bardzo szybka.

Gimp jest dość rozbudowaną aplikacją do obróbki grafiki rastrowej. Dzięki swojej funkcjonalności i możliwościom doczekał się określenia „darmowy Photoshop”, chociaż do swojego komercyjnego odpowiednika nieco mu brakuje. Jednakże Gimp może być znakomitym narzędziem dla webmasterów oraz miłośników fotografii cyfrowej, ponieważ jedną z jego najważniejszych funkcji jest możliwość zaawansowanej obróbki zdjęć.

W programie stworzymy niemalże dowolny logotyp, uzyskamy ciekawe efekty tekstowe lub zmodyfikujemy obraz już istniejący. Możemy również tworzyć dowolne dodatki graficznie dla naszej witryny, takie jak ikonki, przyciski czy banery. Jeżeli mowa o banerach to należy w tym miejscu dodać, że Gimp umożliwia tworzenie prostych animacji. Taka funkcja sprawia, że nasz baner może być bardziej efektowny i znacznie skuteczniejszy. Osoby, które zamierzają sprzzedawać lub już sprzedają produkty informacyjne przez internet mogą zaprojektować trójwymiarową okładkę ebooka lub innego typu opakowanie. Takie rozwiązanie może znacznie zwiększyć sprzedaż.

Jeżeli więc chcesz tworzyć wymienione powyżej elementy we własnym zakresie to musisz wypróbować Gimp-a i poznać jego możliwości. Nie dość, że możesz pobrać go za darmo to dodatkowo setki praktycznych ćwiczeń, które pokażą ci krok po kroku jak wykonać pewne projekty znajdziesz w sieci co znacznie przyśpieszy naukę.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Panele fotowoltaiczne Płock Wiadomo, że fotowoltaika to ostatnimi czasy bardzo popularny temat – zarówno w kwestii korzystania z ofert montażu takich instalacji, jak i pracy w firmie, która się tym zajmuje. Szukając informacji w internecie o treści panele fotowoltaiczne Płock, możemy znaleźć nie tylko adresy firm, le także opinie o nich, które zamieścili internauci na…

    Read more
  • Czym są żaluzje fasadowe? Żaluzje fasadowe to coraz częstszy widok i to nie tylko w nowoczesnych budynkach użyteczności publicznej, ale także w domach prywatnych. Jest to rozwiązanie, które jest montowane na zewnątrz pomieszczeń. Żaluzje mają za zadanie ochronę przed promieniami słonecznymi, ale pełnią także funkcję ozdobną. Jeżeli zostaną dobrze dopasowane do stylu domu, wówczas będą…

    Read more