Szybka i przyjemna nauka technik webmasterskich

Starszy webmaster z pewnością pamięta czasy kiedy to on zaczynał tworzenie stron internetowych. Jeszcze kilka lat temu nie było tylu książek, które w łatwy sposób tłumaczą dane zagadnienie. Kiedyś programistom musiała wystarczyć specyfikacja danego języka w Internecie i dokumentacja. Czasem więc ciężko się było uczyć i wielu osobom sprawiało to zapewne trudności.

Teraz jednak zaczynający tworzenie stron młody użytkownik ma dostęp do szerokiej wiedzy jeśli chodzi o różne książki i kursy w Internecie. Szczególnie tutaj chciałbym zwrócić uwagę na serię Head First Rusz głową. Wydają oni naprawdę świetne książki, które każdemu nowicjuszowi wytłumaczą w prosty sposób co i jak należy robić.

Jeśli chodzi o tworzenie stron internetowych, to znajdziemy tam pozycje o kodowaniu w HTML i CSS, ciekawa jest również książka wprowadzająca w świat programowania PHP. Pozycje o JavaScript oraz Ajax’ie również warte są polecenia dla każdego początkującego.

Niektórych może nieco zdziwić sposób nauczania w tej serii, otóż jest tam wiele obrazków i dymków, nie znaczy to jednak, że jest to książka dla pięcioletniego dziecka. Taki niekonwencjonalny sposób nauki przynosi bardzo dobre efekty i wiedza błyskawicznie „wchodzi” nam do głowy.

Jeśli więc jesteś początkujący webmaster, to książki wydawnictwa Head First na pewno pozwolą ci łatwo wejść w świat zarówno kodowania w HTML, jak i również programowania w PHP, czy też JavaScript. Warto więc poświęcić pieniądze, bo na pewno nie zostaną one źle zainwestowane.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Czym są żaluzje fasadowe? Żaluzje fasadowe to coraz częstszy widok i to nie tylko w nowoczesnych budynkach użyteczności publicznej, ale także w domach prywatnych. Jest to rozwiązanie, które jest montowane na zewnątrz pomieszczeń. Żaluzje mają za zadanie ochronę przed promieniami słonecznymi, ale pełnią także funkcję ozdobną. Jeżeli zostaną dobrze dopasowane do stylu domu, wówczas będą…

    Read more
  • Okna energooszczędne poznamy po wartości współczynnika U ? zwróćmy uwagę, czy producenci okien podaję tę wartość dla całego okna, czy tylko na szyby. Współczynnik U dla całego okna w domach energooszczędnych nie może być wyższy niż 1,5 W/m2K, podczas gdy normy prawne przewidują, że domy jednorodzinne posiadają okna o współczynniku U 1,7 ? 1,8 W/m2K….

    Read more