Salon w dwóch kolorach

Obecnie wykańczanie wnętrz jest tak przestronnie rozwinięte, a samych pomysłów na wystrój danego wnętrza mamy bez liku. Jednym ze sposobów jest malowanie w dwóch kolorach jednego pomieszczenia. Malowanie to polega na pokrywaniu ścian przeciwległych jedną tonacja farby w danym kolorze oraz kolejnych przeciwległych ścian inną tonacją farby tegoż samego koloru.
Takie wykańczanie wnętrz pozwala nam na osiągnięcie niebywałego efektu wizualnego, przy czym sufit może być pokryty jeszcze inna tonacja tej samej farby. Salon to wizytówka naszego mieszkania czy też domku jednorodzinnego, dlatego jego remont i wykończenie powinno być wykonane naprawdę profesjonalnie oraz dokładnie. Salon powinien być jasnym pomieszczeniem naszego domu, gdzie przede wszystkim odpoczywamy a kolor farby powinien być ciepły i przyjemny dla oka. Zastosowanie zimnych barw w salonie może przynieść nieprzyjemny i meczący efekt końcowy, kiedy zechcemy w nim na co dzień wypoczywać i odprężać się.
Dodatkowym elementem dekoracyjnym mogą być również stiuki, które idealnie nadają się do narożników oraz jako ozdoby sufitu w salonie, można również stiuki wkomponować w okno przy ramie okiennej czy jako ozdoba drzwi wejściowych.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Czym są żaluzje fasadowe? Żaluzje fasadowe to coraz częstszy widok i to nie tylko w nowoczesnych budynkach użyteczności publicznej, ale także w domach prywatnych. Jest to rozwiązanie, które jest montowane na zewnątrz pomieszczeń. Żaluzje mają za zadanie ochronę przed promieniami słonecznymi, ale pełnią także funkcję ozdobną. Jeżeli zostaną dobrze dopasowane do stylu domu, wówczas będą…

    Read more
  • Domki letniskowe Spędzając wakacje nad naszym polskim morzem możemy zauważyć, że z roku na rok przybywa drewnianych domków letniskowych na wynajem. Jest to bardzo dobra alternatywa dla murowanych pensjonatów i hoteli. Można wyliczać liczne zalety domków drewnianych. Jednym z nich jest odskocznia od naszych betonowych mieszkań czy domów, w których spędzamy niemalże cały rok. Zapach…

    Read more