Okucia antywłamaniowe

Odpowiedni wybór okien do naszego domu może uchronić nas przed przykrymi konsekwencjami włamania. Na co zwrócić uwagę kupując produkty i czego powinniśmy się wystrzegać?

Okucia antywłamaniowe

Standardowe okucia okienne, rzadko regulowane i konserwowane, można sforsować bez stosowania jakiejś nadludzkiej siły. Dlatego nowoczesne domy są wyposażone w okucia antywłamaniowe, szczególnie na parterze. Rygle grzybkowe zastosowane w takich okuciach, uniemożliwiają podważenia okna.

Kontaktrony w oknach

W kontaktrony warto wyposażyć okna na wszystkich kondygnacjach. Możne je również zastosować w drzwiach zewnętrznych czy nawet we włazie na dachu. Są to czujniki otwarcia okien zintegrowane z systemem alarmowym. Jeżeli mamy projekty domów z poddaszem, to warto wiedzieć, że kontaktrony można również montować na oknach dachowych uchylnych.

Przy zamkniętych oknach nie są widoczne ani od wewnątrz, ani tym bardziej od zewnątrz, dlatego złodziej często nie spodziewa się, że jego wejście przez okno uruchomi alarm.

 

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Tanie domki Bieszczady

    Odpoczynek w Bieszczadach W dzisiejszych czasach gdy żyjemy szybko a naszym życiem rządzi stały pośpiech oraz wymagania narzucane przez społeczeństwo bardzo potrzebny jest odpoczynek zapewniający ,,wylogowanie się” z rzeczywistości. Zaczerpnięcie świeżego powietrza, niemyślenie o pędzie życia codziennego oraz chwilowe odizolowanie się od problemów może zapewnić nam wypoczynek na łonie natury. Nie trzeba szukać daleko. Znajdujące…

    Read more
  • Zwrot VAT za zakup niektórych materiałów budowlanych Ulga obowiązuje od 1 mają 2004 roku i za zakupione w tym okresie materiały budowlane możemy wnioskować o zwrot wartości VAT. Wniosek VZM-1 o zwrot VAT można złożyć tylko raz w roku. Nie jest ważne jednak, jakiego okresu dotyczą faktury. Nie jest również istotne, czy budowa domu, której…

    Read more