Nowoczesne fotele z funkcją relaks

Fotel to mebel, który ma sprzyjać wypoczynkowi, a skoro tak, to powinien być nie tylko ładny, ale przede wszystkim maksymalnie wygodny. Idąc tym tokiem rozumowania, producenci mebli prześcigają się w tworzeniu fajnych projektów, które pozwolą naprawdę odpłynąć w czasie odpoczynku.

Co to jest funkcja relaks?

Klasyczny fotel to jednoosobowe siedzisko z wysokim oparciem i podłokietnikami, wypchane dużą ilością miękkiej pianki. W takim fotelu zdecydowanie przyjemnie jest usiąść z kubkiem kawy i poczytać książkę lub podyskutować z przyjacielem. Ale pozycja siedząca z nogami zgiętymi pod kątem prostym nie jest do końca tym, co sprzyja idealnemu wypoczynkowi – dlatego powstały fotele z funkcją relaks. To bardzo wygodne fotele, które mają dołączany lub wbudowany i wysuwany w razie potrzeby podnóżek. Bardzo często pozwalają też na odchylenie siedziska ku tyłowi, do pozycji półleżącej. Taki wypoczynek sprzyja odciążeniu nóg i kręgosłupa, pozwala przybrać pozycję sprzyjającą drzemce, i bardzo często właśnie do tego wykorzystywane są fotele z funkcją relaks.

Dlaczego te fotele są tak popularne?

Wiele osób ma w domu swoje ulubione miejsce do wypoczynku. Kiedy wraca się po ciężkim dniu pracy, czy to stojącej czy siedzącej, marzy się w zasadzie tylko o tym, aby unieść nogi wysoko i pooglądać ulubiony serial. Dlatego też w bardzo nowoczesnych wnętrzach nie stawia się już na klasyczne fotele czy sofy, ale właśnie na fotele z funkcją relaks, które naprawdę pomagają się zrelaksować. Na stronie fotel.pl jest wiele ciekawych propozycji mebli, które oprócz tego, że są praktyczne, są też nieprzeciętnie piękne. Wiele z tych modeli jest obitych ekoskórą lub gładką, przyjemną w dotyku tkaniną w jednolitym, stonowanym kolorze. W zestawieniu z efektownymi ścianami salonu lub gabinetu i innymi meblami, mogą one stworzyć bardzo modną, współczesną aranżację. Choć fotel z funkcją relaks wydaje się być bardzo futurystycznym rozwiązaniem, to i w klasycznym salonie będzie prezentował się niebanalnie.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Czym są żaluzje fasadowe? Żaluzje fasadowe to coraz częstszy widok i to nie tylko w nowoczesnych budynkach użyteczności publicznej, ale także w domach prywatnych. Jest to rozwiązanie, które jest montowane na zewnątrz pomieszczeń. Żaluzje mają za zadanie ochronę przed promieniami słonecznymi, ale pełnią także funkcję ozdobną. Jeżeli zostaną dobrze dopasowane do stylu domu, wówczas będą…

    Read more
  • Fotowoltaika Ciechanów

    Panele fotowoltaiczne – jak obliczyć zapotrzebowanie na energię? Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie domu czy mieszkania panelami fotowoltaicznymi. Jak obliczyć, ile paneli jest niezbędnych, aby wystarczyło na zaopatrzenie danego gospodarstwa domowego? Fotowoltaika Ciechanów – co zrobić z nadmiarem wyprodukowanego prądu? Wiele firm oferujących panele fotowoltaiczne przy obliczaniu zapotrzebowania danego gospodarstwa na energię elektryczną…

    Read more