Klasyczne listwy przypodłogowe ORAC

Jak wybrać listwy przypodłogowe?

Wystrój wnętrza zaczyna się od podłogi. Wiedzą o tym wszyscy, którzy urządzają zakupione mieszkanie. Materiały dostępne na rynku umożliwiają zastosowanie różnych kompozycji kolorystycznych. Jednak warto też zwrócić uwagę na detale. Ważny jest dobór odpowiedniej listwy przypodłogowej.

Czym jest listwa przypodłogowa?

Podczas układania podłogi możemy zastosować różne rozwiązania. Do dyspozycji mamy między innymi panele podłogowe czy też parkiet. W każdym przypadku ułożona podłoga nie będzie przylegać bezpośrednio do ściany. Powstaje szczelina dylatacyjna. Listwa przypodłogowa ma za zadanie przykryć szczelinę. Może również maskować kable znajdujące się w pomieszczeniu. Dzięki temu uzyskamy większy porządek.

Jak dobrać listwy przypodłogowe?

Podczas doboru listwy można pokusić się o zastosowanie kontrastowej kolorystyki. Do dyspozycji mamy również różne wysokości listwy. Dobrym przykładem są tutaj klasyczne listwy przypodłogowe ORAC. Sprawdzą się w mieszkalnictwie oraz w pomieszczeniach wykorzystywanych w komercyjnej działalności.

Podsumowując, listwa przypodłogowa nie tylko maskuje szczelinę. Zwiększa również estetykę wystroju danego pomieszczenia. Warto więc nie zaniedbywać tego drobnego detalu.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Jak zadbać o żywotność rolet zewnętrznych i ją poprawić? Rolety zewnętrzne zdecydowanie nie należą do tych elementów budynków mieszkalnych, które wymienia się jakoś szczególnie często. Tak naprawdę każdy wolałby w ogóle nie musieć ich wymieniać, bo wiąże się to jednak z wieloma trudnościami i sporymi komplikacjami, wynikającymi z ich umiejscowienia. Jak zatem zadbać o rolety…

    Read more
  • Panele fotowoltaiczne Płock Wiadomo, że fotowoltaika to ostatnimi czasy bardzo popularny temat – zarówno w kwestii korzystania z ofert montażu takich instalacji, jak i pracy w firmie, która się tym zajmuje. Szukając informacji w internecie o treści panele fotowoltaiczne Płock, możemy znaleźć nie tylko adresy firm, le także opinie o nich, które zamieścili internauci na…

    Read more