Jeżeli budujemy domy jednorodzinne…

Jeżeli budujemy domy jednorodzinne, do wniosku konieczne będzie przedłożenie:

pozwolenia na budowę (jeżeli budowa domu trwa)
pozwolenia na użytkowanie lub zawiadomienie o zakończeniu budowy (jeżeli dom jest gotowy do zamieszkania)
dokumentu, który sporządzi osoba z uprawnieniami budowlanymi, z którego wynikać będzie na jakim etapie są prace budowlane (jeżeli budowa domu trwa)

W ciągu 5 lat, od dnia, kiedy inwestor złoży swój pierwszy wniosek, Urząd Skarbowy tak wyliczy zwrot, że nie będzie mógł on być wyższy niż 68,18 % kwoty VAT, która wynika z przedłożonych faktur. Nie będzie mógł on być wyższy również od określonego, zmiennego co kilka miesięcy, limitu zwrotu.

Limit zależny jest od takich czynników, jak pozwolenie na budowę, ulga mieszkaniowa, cena metra kwadratowego powierzchni użytkowej. Zasady obliczania limitu warto powierzyć księgowemu.

O ile stawka VAT za te materiały wzrośnie od 1 stycznia, o tyle stawka zwrotu pozostanie bez zmian i nadal wynosić będzie 22%! Wynika z tego, że od nowego roku budowa domu może być droższa.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Fumigacja domu

    Fumigacja zwalcza szkodnika i chroni drewno Fumigacja domu jest jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się wszelkiego rodzaju drewnojadów, które niszczą drewniane elementy konstrukcji budynku. Popularnie nazywane kornikami owady drążą setki korytarzy, niszcząc w ten sposób drewno. Zdarza się, że przez długi czas pozostają niezauważone, co może doprowadzić do powstania poważnych ubytków i zagrozić bezpieczeństwu…

    Read more
  • Lublin domy szkieletowe

    Domy szkieletowe – co warto o nich wiedzieć? O domach szkieletowych zrobiło się głośno już kilkanaście lat temu. Jednak dopiero od niedawna coraz więcej klientów decyduje się na to, by zamieszkać w domu, który powstaje w zaledwie kilka miesięcy. Gdzie można taki dom kupić? Jakie są jego zalety? Na te oraz na wiele więcej pytań…

    Read more