Jaki grzejnik wybrać do domu?

Na rynku znajdziemy obecnie najróżniejsze grzejniki, bez trudu powinniśmy zatem odnaleźć satysfakcjonujące nas rozwiązania. Zanim dokonamy wyboru, musimy jednak wziąć pod uwagę wiele czynników, bez których starannego rozpatrzenia wybór grzejnika okaże się nietrafiony. Nie zapominajmy, że chociaż podstawową funkcją tego urządzenia jest zapewnienie nam odpowiedniej temperatury, to dodatkowo powinno ono także dobrze pasować do charakteru konkretnego wnętrza oraz dodawać mu klasy.

Jakie mamy warunki?
Na samym początku warto dokładnie sprawdzić, jakie grzejniki nadają się do wykorzystania w panujących w naszym mieszkaniu warunkach. Zwykle w domach jednorodzinnych mamy naprawdę sporą dowolność i sami decydujemy o większości spraw, także o tym, jakiego rodzaju ogrzewanie chcielibyśmy posiadać. Jednak w mieszkaniach spółdzielczych lub innych, mamy często mocno ograniczone pole działania. Sprawdźmy, z jakiego rodzaju rur wykonana jest instalacja grzewcza – to istotne, bo np. do rur miedzianych nie powinno się podłączać grzejników aluminiowych. Kolejną kwestią będzie zastanowienie się nad potrzebami – czy mieszkanie jest w odpowiedni sposób izolowane, jak wygląda sprawa zmian temperatury w ciągu roku? Odpowiedź na to pytanie pozwoli nam dobrać grzejnik o wystarczającej dla nas mocy.

Który rodzaj grzejnika wybrać?
Jeśli poszukujemy jedynie tymczasowego rozwiązania, możemy zdecydować się na grzejnik podłączany do gniazdka elektrycznego. Taki sprzęt szybko się nagrzewa i prędko w pomieszczeniu robi się naprawdę ciepło. Niestety, po odłączeniu od prądu równie szybko stygnie, a my zaczynamy drżeć z zimna. Wniosek jest prosty – na dłuższą metę takie ogrzewanie jest naprawdę kosztowne. Pewnym rozwiązaniem jest kupienie grzejnika na olej z termostatem, który dłużej trzyma ciepło, a dzięki termostatowi przestaje pobierać prąd, kiedy zostaje osiągnięta odpowiednia temperatura powietrza. Szukając rozwiązania na stałe, możemy zdecydować się na lekki grzejnik aluminiowy (kaloryfer żeberkowy). Jego zalety to uniwersalność, bardzo dobre oddawanie oddawanie ciepła oraz atrakcyjny wygląd. Popularnym rozwiązaniem są także grzejniki panelowe – bardzo estetyczne (żebrowanie ukryte jest za panelem), zużywające niewiele wody, choć dość szybko się ochładzające. Ceny takich grzejników można sprawdzić na Nokaucie.

Wygląd jest ważny
Chociaż grzejnik ma przede wszystkim po prostu dobrze grzać, to źle dobrany do przestrzeni znacznie ją zaburzy, psując wystrój całego wnętrza. Warto poświęcić nieco czasu na wybranie grzejnika, który podkreśli charakter naszego mieszkania i doskonale wkomponuje się w całość. Nie powinno to stanowić większego problemu – producenci proponują nam ogromnie dużo rozwiązań i ciekawych form grzejników, a także przydatnych elementów dekoracyjnych, obok których trudno przejść obojętnie.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Zakup okien – na co zwrócić uwagę?   Wybierając projekty domów, szukamy takich, których kosztorys budowy nie będzie przekraczał naszych możliwości. Jednak oszczędności na placu budowy nie są już tak powszednie, jak niegdyś. Bardziej zwracamy już uwagę na koszty przyszłej eksploatacji, tym bardziej, że mamy obowiązek uzyskania certyfikatu energooszczędnego. Jednym ze sposobów na ograniczenie zużycia…

    Read more
  • Jak wybrać listwy przypodłogowe? Wystrój wnętrza zaczyna się od podłogi. Wiedzą o tym wszyscy, którzy urządzają zakupione mieszkanie. Materiały dostępne na rynku umożliwiają zastosowanie różnych kompozycji kolorystycznych. Jednak warto też zwrócić uwagę na detale. Ważny jest dobór odpowiedniej listwy przypodłogowej. Czym jest listwa przypodłogowa? Podczas układania podłogi możemy zastosować różne rozwiązania. Do dyspozycji mamy między…

    Read more