Jak mieszkają Polacy?

Wnętrza polskich mieszkań są obecnie bardzo zróżnicowane. Ich wygląd zależy przede wszystkim od zasad i priorytetów jakimi kierują się posiadacze mieszkań. Wbrew powszechnej opinii to wcale nie finanse są tutaj najważniejsze.

W uproszczeniu polskie wnętrza możemy podzielić na trzy grupy. Najwięcej jest tych przeciętnych a więc takich gdzie remont wykonuje się raz na 8-10 lat i tylko czasami wymienia się drobne przedmioty. W mieszkaniach tych panuje jako taki porządek, są schludne a ich właściciele postrzegają je głównie w kategoriach funkcjonalnych.

Istnieje także grupa właścicieli mieszkań, którzy nie dbają o nie prawie wcale. W mieszkaniach tych panuje duży nieporządek, wiele rzeczy latami czeka na naprawy a remont, zwykle częściowy wykonuje się dopiero gdy jest to naprawdę konieczne. Osoby, które użytkują takie mieszkania nie mają zwykle zmysłu estetycznego i zupełnie nie przeszkadza im posiadanie niemodnych mebli czy dekoracji.

Wreszcie na koniec zostaje ostatnia najciekawsza grupa mieszkań. Są to lokalne piękne, zadbane, urządzane przez osoby, które lubią mieszkać czysto, funkcjonalnie i jednocześnie lubią otaczać się pięknymi przedmiotami. Takie wnętrza zwykle zawczasu są dobrze przemyślane i zaprojektowane. To co w nich urzeka to dbałość o szczegóły, odpowiedni dobór kolorów i faktur. W takich mieszkaniach często możemy spotkać stare zabytkowe przedmioty i oryginalne rękodzieło. Pomimo, że są piękne i dopracowane to ich właściciele co kilka lat przeprowadzają remonty i sprawiają, że mieszkania są jeszcze piękniejsze i ciekawsze.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Listwy przypodłogowe Listwa przypodłogowa to każdemu znany element sztukaterii. Jest montowana jako element ozdobny i użytkowy między podłogą, ą ścianą. Do ściany jest klejona przy pomocy specjalnego kleju C300, którym można, jak silikonem, wypełniać drobne pozostałe szczeliny. Najchętniej stosowane przez klientów są białe listwy przypodłogowe Creativa. Można je przycinać pod kątem 45 stopni w lewo…

    Read more
  • Domy szkieletowe całoroczne Coraz więcej osób decyduje się na to, by kupić gotowy dom szkieletowy od sprawdzonej firmy. Dlaczego? Przystępna cena, szybka realizacja i co najważniejsze, minimum formalności – te kwestie przekonują osoby, którym zależy na tym, by szybko zamieszkać w nowym, komfortowym miejscu. Domy szkieletowe całoroczne – dla każdego Taki gotowy dom to idealna…

    Read more