Fumigacja domu

Fumigacja zwalcza szkodnika i chroni drewno

Fumigacja domu jest jedną z najskuteczniejszych metod na pozbycie się wszelkiego rodzaju drewnojadów, które niszczą drewniane elementy konstrukcji budynku. Popularnie nazywane kornikami owady drążą setki korytarzy, niszcząc w ten sposób drewno. Zdarza się, że przez długi czas pozostają niezauważone, co może doprowadzić do powstania poważnych ubytków i zagrozić bezpieczeństwu konstrukcji. Dlatego po odkryciu śladów żerowania szkodników i zanim zdążą one dokończyć dzieła zniszczenia, należy przystąpić do ich zwalczania. Na dziś najlepszą metodą walki z drewnojadami pozostaje fumigacja.

Fumigacja domu polega na zagazowaniu szkodników. Prowadzi ją ekipa posiadająca specjalne uprawnienia. Aby pozbyć się owadów, budynek nakrywa się folią, a pod nią wprowadza gaz, który jest toksyczny dla szkodnika i niszczy go. Cała operacja może potrwać do 3 tygodni. W tym czasie ze względów bezpieczeństwa nikomu nie wolno wchodzić do budynku.

Co warte podkreślenia, gaz dociera do miejsc normalnie niedostępnych. Wnika przy tym głęboko w tkankę drewna i jest tak toksyczny dla szkodnika, ze eliminuje go w 100%. Po zakończeniu fumigacji następuje etap odwietrzania domu, po czym dom może zostać ponownie zasiedlony.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Domki letniskowe Spędzając wakacje nad naszym polskim morzem możemy zauważyć, że z roku na rok przybywa drewnianych domków letniskowych na wynajem. Jest to bardzo dobra alternatywa dla murowanych pensjonatów i hoteli. Można wyliczać liczne zalety domków drewnianych. Jednym z nich jest odskocznia od naszych betonowych mieszkań czy domów, w których spędzamy niemalże cały rok. Zapach…

    Read more
  • Odpowiednia firma przy przeprowadzce Każdy z nas prowadząc jakiekolwiek przedsiębiorstwa, potrzebuje od czasu do czasu relokacji swojego biura, które w gruncie rzeczy jest najważniejszym punktem w kierowaniu całą firmą. Warszawa słynie z tego, że to właśnie tutaj większość przedsiębiorstw posiada swoje biura. Przeprowadzki biur Warszawa, bywają często problematyczne, gdyż nie ma odpowiednich firm które są…

    Read more