Fotowoltaika Ciechanów

Panele fotowoltaiczne – jak obliczyć zapotrzebowanie na energię?

Coraz więcej osób decyduje się na ogrzewanie domu czy mieszkania panelami fotowoltaicznymi. Jak obliczyć, ile paneli jest niezbędnych, aby wystarczyło na zaopatrzenie danego gospodarstwa domowego?

Fotowoltaika Ciechanów – co zrobić z nadmiarem wyprodukowanego prądu?
Wiele firm oferujących panele fotowoltaiczne przy obliczaniu zapotrzebowania danego gospodarstwa na energię elektryczną korzysta ze wzoru, który pomaga wyliczyć optymalne rozwiązanie. Wzór nie jest skomplikowany i należy przemnożyć moc urządzenia przez czas pracy. Oczywiście dobra firma dodatkowo ujmie jeszcze inne czynniki, które mają wpływ na zużycie energii, takie jak ilość osób w gospodarstwie, teren, na którym dom się znajduje czy stan techniczny budynku. Najczęściej instalacja jest wykonana tak, aby gospodarstwo wyprodukowało nadmiar energii. Wiadomo, że latem znacznie mniej się zużywa prądu, a więc nadmiar jest gromadzony na konsumenckim depozycie, z którego można skorzystać w okresie zimowym lub w przypadku braku prądu. Można także taki prąd odsprzedać firmie energetycznej. Na rynku dostępne są także specjalne magazyny energii, w których można przechowywać nadmiar prądu, jednak takie rozwiązanie jest dość kosztowne.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Okna energooszczędne poznamy po wartości współczynnika U ? zwróćmy uwagę, czy producenci okien podaję tę wartość dla całego okna, czy tylko na szyby. Współczynnik U dla całego okna w domach energooszczędnych nie może być wyższy niż 1,5 W/m2K, podczas gdy normy prawne przewidują, że domy jednorodzinne posiadają okna o współczynniku U 1,7 ? 1,8 W/m2K….

    Read more
  • Opinie na temat rolet termoizolacyjnych Jest wiele firm i producentów, którzy sprzedają rolety zwykłe i rolety termoizolacyjne. Jak rolety zwykłe pełnią funkcję zasłaniania okna tak termoizolacyjne dodatkowo ograniczają możliwość nagrzewania się pomieszczeń. Chronią przed przenikaniem światła do mieszkania czy biura, a tym samym ograniczają wysokość temperatury w środku budynku. Rolety termoizolacyjne opinie są w gruncie…

    Read more