Domy drewniany – szkielet czy bal.

Od pewnego czasu można zaobserwować tendencję wzrostu budowy domów „drewnianych” . Jest to określenie zresztą bardzo ogólnikowe i stosowane u nas w kraju, gdzie od wielu lat jesteśmy przyzwyczajeni do domów ciężkich wykonywanych w technologii murowanej.

Natomiast domy drewniane jak to określamy to np. są to normalne budynki jednorodzinne budowane w Ameryce Północnej, Skandynawii oraz coraz częściej w Europie.

Domy drewniane całoroczne to zresztą dużo szerszy temat. Domy takie też są nazywane „kanadyjczykami” lub także domami ?wełnianymi?. Ten typ domu ma konstrukcję drewnianą, czyli ściany zewnętrzne, wewnętrzne, stropy oraz więźbę dachową mają z drewna typu KVH. W środku konstrukcji ścian prowadzi się instalacje oraz dociepla wełną mineralną. Na zewnątrz po otynkowaniu taki dom wygląda jak murowany, jednak po obiciu go szalówką drewnianą jest to wtedy w 100% dom drewniany, ekologiczny i ciepły.

Kolejnym typem drewniaka jest dom z bala. Są to bardziej znane w naszym kraju domy drewniane, zresztą bardzo popularne na południu naszego kraju. Typowe domy z bali stoją od wielu lat i swoim pięknym wyglądem urozmaicają tereny gór. Jednak także w ostatnim czasie można zaobserwować jak restauracje, szczególnie przy ruchliwych trasach wykonywane są właśnie z bali drewnianych.

about author

admin

related articles

Popularne teksty:

  • Odpowiednia firma przy przeprowadzce Każdy z nas prowadząc jakiekolwiek przedsiębiorstwa, potrzebuje od czasu do czasu relokacji swojego biura, które w gruncie rzeczy jest najważniejszym punktem w kierowaniu całą firmą. Warszawa słynie z tego, że to właśnie tutaj większość przedsiębiorstw posiada swoje biura. Przeprowadzki biur Warszawa, bywają często problematyczne, gdyż nie ma odpowiednich firm które są…

    Read more
  • Domy szkieletowe całoroczne Coraz więcej osób decyduje się na to, by kupić gotowy dom szkieletowy od sprawdzonej firmy. Dlaczego? Przystępna cena, szybka realizacja i co najważniejsze, minimum formalności – te kwestie przekonują osoby, którym zależy na tym, by szybko zamieszkać w nowym, komfortowym miejscu. Domy szkieletowe całoroczne – dla każdego Taki gotowy dom to idealna…

    Read more